Eseriniz ruhları beslerken, gözleri de kamaştırsın

Bizim işimiz kitabınıza bir kapak tasarlamak değil sadece; bunun ötesinde, kitabınızın içeriğini, piyasanın gerçeklerini ve sizin beklentilerinizi harmanlayarak, eserinize görsel bir kimlik, bir ayrıcalık kazandırmak.  Attığımız her adımı, bu anlayış doğrultusunda atıyor; ortaya çıkan kapak ve sayfa tasarımlarının sadece güzel olmasını değil, aynı zamanda farklı olmasını, ilgi çekici olmasını ve merak uyandırmasını sağlamamaya çalışıyoruz.

Kapak Tasarımı

Kitabınızın kapağı, kitabınızın dış dünyaya açılan penceresidir. Birkaç saniye içinde okurların dikkatini çekebilmesi gerekiyor; bu yüzden siz metninizin içeriğine dikkat ettiğiniz kadar, biz de kitabınızın kapağına dikkat ediyoruz. Deneyimli tasarımcılarımız kitabınızın kapağının azami ilgiyi çekebilmesi için gereken tüm adımları atacaktır.

Kitabınız üzerinden çalışmaya başlamadan önce sizi dikkatle dinliyor, verdiğiniz bilgileri ve materyalleri değerlendiriyoruz. Editör ve tasarımcımız (dilerseniz sizin de katılımınızla), kitabın kapağı hakkında ufak bir toplantı yapıyor, fikir alışverişinde bulunuyor. Tek amacımız hayallerinizin bir kitabın kapağında vücut bulmasını sağlamak. Bu doğrultuda titizlikle çalışıyor, profesyonel ve akılda kalıcı bir tasarıma ulaşıncaya kadar uğraşıyoruz. Birçok durumda sizi, piyasa gerçekleri doğrultusunda ikna etmeye çalışıyoruz, ama son sözü gene de size bırakıyoruz.

İç Sayfa Tasarımı

sayfatasarimiİşe başlamadan önce kitabınızın içeriğinin yapısal analizi yapılıyor, sayfaların düzeni dikkatlice planlıyor ve metnin içeriğine uygun bir tasarım anlayışı belirleniyor. Ardından belirlenen kurallar doğrultusunda tasarım titizlikle uygulanıyor. Romanlar türlerine göre değerlendiriliyor, tasarım çalışmaları ona göre uygulanıyor; bilimsel ve akademik kitaplara, evrensel dizgi ve mizanpaj kuralları doğrultusunda yaklaşıyoruz. Tasarım sırasında işaretleme, dipnotlar, kaynakça vb. öğeler tutarlı hale getiriliyor ve profesyonel bir görünüm kazandırılıyor.

Kitapların mizanpajları, yaygın kanının aksine, en az kitabın kapağı kadar önemlidir. Birçok kitap özensiz bir iç sayfa düzenlemesi sebebiyle okunması imkansız hale geliyor. İç sayfaları estetik kaygılarla ve fonksiyonel bir şekilde tasarlandığında ise, hem kitabın içeriğinin takip edilmesi  kolaylaşıyor, hem de okunması daha keyifli bir hal alıyor. Cinius olarak amacımız, okurların kitabınızın içindeki metni rahatça ve keyifle takip edebilmelerini sağlamak. Bu konuda içiniz rahat olsun, yıllardır sadece bu işle uğraşan profesyonel dizgicilerimiz kitabınız için ideal mizanpajı yaratacaktır.

Beklentileriniz doğrultusunda yapılacak bir çalışmanın yanısıra, size duruma göre iki farklı alternatif tasarım daha sunuyoruz. Amaç kitabınızın bütün potansiyelini kapağa yansıtmaktır.
İç sayfa (dizgi/mizanpaj) sadece metni sayfaya oturtmak değil, gözü okşayacak, insanları kitabınızı okumaya teşvik edecek bir anlayışla gerçekleştiriliyor. Her kitap farklı yaklaşımlar gerektiriyor.
Kitabınızın içeriğine bağlı olarak kapak ve içerik bağımsız değil, bir bütün olarak düşünülüyor ve yapılan bütün çalışmalar kitabınıza görsel bir kimlik kazandırmayı hedefliyor.
Kitabınızın daha etkin tanıtımının yapılabilmesi için ayraç, kartvizit ve çeşitli tanıtım malzemeleri yapıyoruz. Kitabınızın tanıtımı için neler yapabileceğimizi öğrenmek için bizi arayın ya da bize yazın.
Kalın cilt, kulakçık, gofre, yaldız baskı vb. dikkat çekici öğelere ihtiyaç duymanız halinde bütün yayın paketlerimizde bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Promosyon Materyaller

Kitaplar yayınlandıklarında, satış ve pazarlanmalarına katkı sağlaması açısından zaman zaman belirli promosyon materyallere ihtiyaç duyarlar. Okurların en çok beğendiği (ve birçok durumda koleksiyonunu yaptıkları) materyallerin başında kitap ayraçları gelir. Kitap için harika bir pazarlama materyali olan ayraçları Premius yayın paketinde, ücretsiz; diğer yayın paketlerinde ufak bir ücret karşılığında tasarlıyor ve üretiyoruz.

Bunun yanısıra kitabın etkileyici bir posterini, yazarın “yazar kimliği”ne vurgu yapan kartvizitler ve elbette isteyen yazarlarımıza özel web siteleri yaparak kitabın ve yazarın daha yaygın bir kitleye ulaşmasını sağlayan farklı yaratıcı çözümler sunuyoruz. Her gün onlarca kitabın piyasaya çıktığı yayın dünyasında bir kitabın fark edilmesini sağlamak her zaman kolay değil; ancak ilgi çekici promosyonel materyallerle hissedilir bir fark yaratmak mümkün. Her kitap, farklı çözümler gerektirebilir; dolayısıyla kitabınızın tanıtımı için neler yapabileceğimizi öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

Reklam Tasarımları

Kitap yayınlandığında işimiz bitmiyor! Eseriniz piyasaya çıktıktan sonra, bir an önce geniş bir kitleye ulaşabilmesini sağlamak için sosyal medyada tanıtımını gerçekleştiriyoruz. Dikkat çekici ve akılda kalıcı görsel tasarımlarla kitabınızın Facebook, Instagram, Twitter ve Google Plus gibi sosyal medya mecralarında tanıtımını yapıyoruz. Bu hizmet, seçeceğiniz yayın paketlerinin tümünde dahil. İleride basılı medyada da kitabınızın tanıtımını yapmaya karar verirseniz, bizden her zaman reklam tasarımları konusunda ücretsiz olarak hizmet almaya devam edebiliyorsunuz.

KİTABIMI YAYINLAMAK İSTİYORUM

Kitabınızı yayınlatmaya hazır mısınız?

Hemen eserinize uygun bir yayın paketi seçin, işlemlere başlayalım!
KİTABIMI YAYINLAMAK İSTİYORUM

Köklü bir Geçmiş

Cinius Yayınları Türkiye’nin en köklü ve saygın yayınevlerinden Sosyal Yayınları’nın bir yan kuruluşudur. Yarım yüzyılı aşkın bir süredir nitelikli kültür yayıncılığı yapan bir aileyiz. Köklü tarihimizi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen tıklayın.

Saygın bir Yayınevi

Yayıncılık bir gelenektir -onlarca yıldır bu geleneği iyi bilen bir ekip tarafından yönetilen Cinius, yayıncılık dünyasında adı iyi bilinen bir kurum olmanın yanısıra, yıllar içerisinde yenilikçi yaklaşımlarıyla bir “okul” olma özelliğini koruyor. Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayın.

Editöryel Kusursuzluk

Cinius Yayınları’nın editöryel servisleri, eserinizin azami kalitede okur karşısına çıkabilmesini hedefliyor. Tarafsız ve nesnel gözler tarafından gözden geçirilen metniniz, bu sayede yalın, tutarlı ve kolay okunabilir bir hal alıyor. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Kurumsal Ortaklıklar

Cinius Yayınları binlerce yazarın ilk adresi olmanın yanısıra, Türkiye’nin birçok büyük şirketine de kurumsal yayıncılık, tasarım ve ajans hizmetleri sunan bir firma. Kurumsal kimlik, tasarım ve basılı malzeme ihtiyaçları için bizimle bağlantı kurabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Akılda Kalıcı Tasarımlar

Cinius Yayınları’nın yayınladığı birçok kitabın uluslararası tasarım ödülleriyle taçlandırıldığını biliyor muydunuz? “Kitap Kimliği” kavramını yayın dünyasına kazanıran kurum olan Cinius, yayınladığı her eser için özgün çözümler üretiyor. Ayrıntılı bilgi burada.

Geniş Satış Ağı

Kitap piyasasında tanınmışlığımız sayesinde yayınlarımız kitabevleri ve online kitapçılarda etkin bir şekilde yer alıyor. Üstelik Yeni Nesil Yayıncılık anlayışımız sayesinde kitabınızın hangi kitabevlerinde bulunduğunu günü gününe takip edebiliyorsunuz. Ayrıntılı bilgi burada.