Satış Hizmetleri

Cinius Yayınları, her yıl yayınladığı bini aşkın kitapla yayın dünyasında dikkatle takip edilen bir kurumdur. Kitap çıkarmak uzun vadeli bir süreçtir ve kitap bastırmak bu sürecin bir parçasıdır sadece. Türkiye’nin en büyük perakende zinciriyle yaptığımız özel anlaşma sayesinde, satishizmetleriperakende satışın neredeyse yüzde ellisine denk gelen bir dağıtım ağına ulaşıyoruz. Belli başlı bütün büyük dağıtımcılarla çalışıyoruz ve dünyanın her köşesine kitap gönderebilen Türkiye’nin en büyük online kitabevleriyle stratejik ortaklığımız bulunuyor. Elbette bir kitabın satış başarısı her şeyden öte kitabın kendisine bağlı ancak birçok kitabın Cinius Yayınları’nda başarılı satış grafikleri elde etmiş olması, pazarlama gücümüzün ve potansiyelimizin kanıtıdır.

Gerçek kitabevlerinde satış Premius, sektörel ve özel yayın paketlerinde geçerlidir. Doğrudan Yayıncılık ve Premius Ekopress yayın paketlerinde online satış hizmetleri sunulmaktadır.
Premius Ekopress Doğrudan Yayıncılık
Telif oranı %40 (Etiket fiyatı) %50 (Etiket fiyatı – maliyet) %50 (Etiket fiyatı – maliyet)
Yazara verilen kitap adedi İstediği kadar 20  adet
Ödeme tarihi Yayınlandıktan 11 ay sonra Ay sonunda (200 TL’yi aşması durumunda) Ay sonunda (200 TL’yi aşması durumunda)

“Kitap çıkarmak istiyorum” dediğiniz anda kitabınızın etkin ve hızlı bir şekilde satılmasını düşünmeye başlayacaksınız. Bu doğrultuda kitap bastırmak isteyenlere verdiğimiz hizmetler ve kullandığımız kanallar aşağıdaki gibidir:

ISBN/Bandrol Başvurusu
Bir kitabın dünyanın herhangi bir yerinde satılabilmesi için ülkemizde Kültür Bakanlığınca verilen özgün bir ISBN numarasına sahip olması gerekiyor. Türkiye’de satılan her kitap için, kitabın seri numarasının yer aldığı bir bandrol bulunmaktadır.

Online Kitabevlerinde Satış
Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kitapların satış kanalları gitgide internete kaymaktadır. Kitabınız Türkiye’nin bütün büyük kitabevlerinde (Idefix, D&R, Kitapyurdu, vb.) satışa çıkacaktır.

Ulusal Dağıtım Ağı
Kitabınız Türkiye’nin belli başlı bütün kitap dağıtımcı firmalarına gönderilmekte ve ülke çapında gelebilecek bütün siparişler hızlı bir şekilde karşılanmaktadır.

Uluslararası Online Satış
Cinius’un kitapları sadece Türkiye’nin değil, dünyanın belli başlı kitabevlerinde (Google Books, Amazon, vb.) de satışa çıkmaktadır. Hem de sadece basılı kitap olarak değil, dilerseniz e-kitap olarak da.

Zincir Mağazalarda Satış
Ankara ve İstanbul’da büyük zincir mağazalarda kitabınızın satılmasını mı istiyorsunuz? Doğru adrestesiniz. Türkiye’nin kitabevi zincirleriyle doğrudan çalışıyoruz.