Kitap Formatları

Cinius Yayınları olarak her tür kitap ihtiyacına karşılık verecek üretim çözümleri sunuyoruz. Bu sayfalarda yer alan bilgiler, üretimde en sık uygulanan teknikler olmakla birlikte, üretim çözümleri bunlarla sınırlı değildir.

Standart yayın paketlerimizde (Premius, Premius Ekopress, Poetikus ve Maksimus) dünyadaki kitap standartlarını temel alınarak, belli standartlara sadık kalıyoruz. Diğer bütün yayın paketlerimizde ihtiyaçlarınız doğrultusunda çözümler üretiyoruz.

Kitap formatları kitabın üretiminde kullanılacak yöntem, malzeme tercihi ve üretim teknikleriyle ilgilidir. Farklı üretim teknikleri ve en yaygın kullanım alanları aşağıdaki gibidir:

Amerikan Cilt
Bir kitabevine girdiğinizde gördüğünüz kitapların büyük bir çoğunluğu Amerikan ciltleme tekniğiyle ciltlenmiştir. Cinius Yayınları olarak tüm yayın paketlerimizde hem ekonomik, hem de dayanıklı bir ciltleme tekniği olması nedeniyle, bu tekniği, kendi üretim tesisimizde uygulamaktayız.

İplik Dikiş Cilt
Seri üretim yapılabildiği gibi, teker teker, elle de yapılabilen, “klasik” ciltleme tekniğidir. Maliyeti Amerikan cilde göre yüksektir ancak kitabın sayfaları birbirine dikildiğinden en uzun süre dayanacak ciltleme tekniğidir.

Kitap Ebatları ve Kağıt Türleri
Hem üretim maliyetini yükseltmemek için, hem de kitabevi ve kitaplık raflarına uyumlu olması açısından belli standartlara sadık kalmakla birlikte, ihtiyacınız doğrultusunda alternatif ebatlar sunuyoruz.

Tel Dikiş
Çocuk kitapları ve bir sırtı olamayacak kadar ince kitaplarda tel dikiş tercih edilebilir.

Elektronik Kitap
Tüm yayın paketlerimizde kitabınızın e-kitap olarak hazırlanması ve satılması hizmeti bulunmaktadır. Satış kanallarımız için Satış Hizmetleri bölümüne bakabilirsiniz.