Çocuklar İçin Yaratıcı Yazarlık

Cinius Yayınları, erken yaşta kazanılan yazınsal becerilerin çocuklarımızın eğitim hayatları boyunca en büyük yardımcıları olacağına inanıyor. Bu nedenle 10-13 yaş grubuna yönelik bir Yaratıcı Yazarlık Yaz Okulu düzenledik. Dört hafta sürecek atölye çalışmasında çocuklarımız hayal güçlerindeki imgeleri yazıya dökmeyi öğrenecekler.

Programın içeriğinin değişebileceğini lütfen dikkate alın. Yaratıcı Yazarlık Yaz Okulları yeterli sayıda öğrencinin toplanabildiği zamanlarda düzenleniyor.

Kayıt için Bijen Akgöl ile görüşebilirsiniz.
bijenakgol@ciniusyayinlari.com  | (216) 550 50 78 | (532) 623 31 86

Yazmak neden önemlidir, ne işimize yarar? İyi yazabilmek neden fark yaratır? Yazıyı güzel yapan genel kurallar nelerdir? Yazınsal türleri örneklerle inceleyip kelime oyunlarıyla yazı serüvenimize başlıyoruz.
Yaratıcılık ne demektir, nereden gelir? Yaratıcı potansiyelimizi nasıl koruyup geliştiririz? Zihnimizde yarattıklarımızı yazıya nasıl dökeriz? Yazmaya başlamadan önce düşünmenin ve düşünceyi olgunlaştırmanın önemini gösteren aktivitelerle yaratıcılığımızı kullanmayı öğreniyoruz.
Bir karakter yaratıp bu karakterin etrafında bir hikaye oluşturuyoruz. Hikayeyi oluştururken dikkat etmemiz gereken kuralları grup olarak kendimiz belirleyip hikayemizin bu kurallara uygun olarak ilerleyip ilerlemediğini kontrol etmeyi öğreniyoruz.
Ana hatlarını ortak oluşturduğumuz hikayemizi bir hafta boyunca bireysel olarak geliştirmiş olarak geliyor ve yazdıklarımızı karşılaştırıyoruz. Farklılığın değerini gözlemliyor ve olumlu eleştiri yapmayı öğreniyoruz. Tamamladığımız hikayelerimizi Cinius matbaasında kendimiz basıp, ciltleyip, kitap haline getiriyoruz.
Yer: Haftaiçi Cinius Yayınları Kadıköy ofisi, haftasonu Cinius Yayınları Cağaloğlu ofisi
Zaman: Talepler doğrultusunda gün ve saat belirlenir
Eğitmen: Cahit S. TARANCI (Rehber öğretmen)
Ücret: 500 TL
KİTABIMI YAYINLAMAK İSTİYORUM

Kitabınızı yayınlatmaya hazır mısınız?

Hemen eserinize uygun bir yayın paketi seçin, işlemlere başlayalım!
KİTABIMI YAYINLAMAK İSTİYORUM