Premius Yayın Paketi’nde ilk ödemeniz 11 ay sonra gerçekleştiriliyor, ardından her 6 ayın sonunda ödeme yapılıyor. Ödeme, çek senetle değil, doğrudan hesabınıza yapılıyor. Diğer yayın paketlerimizin tümünde ödemeler, 100 TL’yi geçmiş olması koşuluyla ay sonunda hesabınıza yatırılıyor.

Sık karşılaştığımız bir soru Premius Yayın Paketi’nde ödemelerin niçin 11 ay bekletildiği. Bu yayın paketinde kitabınızın piyasaya dağıtımı da yapılmaktadır. Dağıtımı yapılan bir kitap satılmış bir kitap anlamına gelmiyor, dolayısıyla kitabınızın dağıtımı yapıldıktan on ay sonra bile iadesi yapılabiliyor. Dolayısıyla bir ay sonra ödeme çıkarırsak, ardından da dağıtımı yapılan kitapların yarısı geri dönerse, satılmamış bir kitabın ödemesini yapmış oluruz. Buna ek olarak, kitabevleri ve dağıtımcılar, yayınevleriyle en az 8 ay vadeyle çalışmaktadırlar. Yani biz kitabınızın ödemesini, kitabınız satıldıktan ancak 8 ay sonra alabiliyoruz.

Ama merak etmeyin, bütün satışları ve iadeleri günü gününe online takip edebiliyorsunuz. Ve ola ki, kitabınız birden bire çok yüksek adetlerde satıldı ve hiçbir şekilde iade ihtimali görmüyoruz, bu durumda ödemeleri daha erken yapıyoruz.