Mikro Yayın Paketi (Eser tescili)

Tek ya da çok düşük adette kitaba mı ihtiyacınız var? Cinius Mikro Yayın Paketi hem özel ihtiyaçlarınıza karşılık vermek üzere, hem de sadece eseriniz tescil ettirme ihtiyacı duyan akademisyenler, yazarlar ve şairlere yönelik bir yayın paketidir.

Eserinizi tescillemek için ideal
Yazılmış bir teziniz, romanınız ya da şiir kitabınız var, ve eserin resmi olarak adınıza tescillenmesini istiyorsunuz. Mikro Yayın Paketi’nde kitabınız için Kültür Bakanlığı’na ISBN başvurusu yapılıyor ve bandrol alınıyor, dolayısıyla eseriniz bir yayın tarihi oluyor ve resmen tescillenmiş oluyor. Bu sayede noterlere büyük meblağlar akıtmaya da gerek kalmıyor.

Kitabın üretim maliyeti nasıl hesaplanıyor?.
Mikro yayın paketini cazip kılan özelliklerin başında fiyatı geliyor. 300 kitap sayfasına kadar düz metinden oluşan dosya başvurunuz 400 TL, ISBN ve bandrol ile kitabınızın tescillenmesinin ücreti ise 300 TL’dir. Yani toplam 700 TL’ye şiir kitabınızı, romanınızı ya da akademik çalışmanızı kitap haline getirtip tescillemiş oluyorsunuz. Dosyanızda grafik, illüstrasyon, tablo vb. içerik bulunuyorsa hazırlık maliyeti 1100 TL’ye çıkıyor. Ardından size bir kopya sunuluyor, ama dilerseniz sayfası 10 kuruştan kitabınızdan dilediğiniz kadar kopya talep edebiliyorsunuz.

Örnekle…
Elinizde 200 sayfalık bir roman dosyanız var. Kitabınızı tescillemek ve 5 kopya da size gönderilsin istiyorsunuz. 400 TL’ye kitabınızın dizgisi, kapak tasarımı ve ISBN/bandrol başvuruları yapılıyor, ardından tanesi 20 TL’den, dört kopya için 80 TL ödüyorsunuz ve bu kitaplar, ücrete dahil olan tek kopyayla birlikte adresinize kargolanıyor. Başka bir deyişle 480 TL’ye kitabınızı hazırlatıyor, tescilletiyor ve kendinize 5 kopya almış oluyorsunuz.

Pakete neler dahil, neler dahil değil?
Mikro yayın paketinde kitabınızın kapak tasarımı ve dizgisi yapılıyor. Size de bir kereye mahsus revizyon hakkı tanınıyor. Yani size gönderilen kapak tasarımı ve dizgi üzerinde değişiklik talep ediyorsanız, istediğiniz değişiklikleri bize mail ile bildiriyorsunuz; istediğiniz değişiklikler yapıldıktan sonra kitabınızdan dilediğiniz adette üretiliyor. Mikro Yayın Paketi’nde editöryel hizmet bulunmuyor, ancak dilerseniz kelime başına 0,03 TL’den kitabınızı profesyonel bir editöre de okutabiliyorsunuz.

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN
MALİYET TABLOSU

Bu paketle elde ettikleriniz

İşinize yarayacak belgeler

ikon_editorlukMikro Yayın Paketi’nde özel bir kapak tasarımı ya da kapsamlı bir editöryel okumaya mı ihtiyacınız var? Bizimle iletişime geçin, sizin için neler yapabileceğimizi size anlatalım. Amacımız olabildiğince ekonomik bir yayın paketi yaratmak, ancak ihtiyaçlarınız doğrultusunda diğer hizmetlerimizi de bu pakete ekleyebilirsiniz.

ikon_tasarimEserinizi tescil etmenin farklı farklı yolları var, ancak kendiniz bunu yapmaya kalkışırsanız karmaşık ve can sıkıcı bürokratik bir süreç sizi bekliyor demektir. Mikro yayın paketiyle hem elinizde tutabileceğiniz, dört dörtlük bir kitabınız oluyor; hem de eserinizi Kültür Bakanlığı nezdinde tescillemiş oluyorsunuz.

ikon_sayfatasarimiTescillemek istediğiniz ister romanınız, ister akademik çalışmanız, isterseniz de renkli, resimli kitabınız olsun, Mikro Yayın Paketi kapsamında her tür eseri tescilleyebilir ve dilediğiniz zamanda dilediğiniz kadarını sipariş edebilirsiniz.