Temel Redaksiyon

Premius, Premius Ekopress ve Poetikus yayın paketlerinde geçerlidir. Maksimus, e-Kitap ve Mikro Yayın Paketleri’nde ek ücrete tabidir. 
Editörlük sadece imla düzeltisi değil, metnin bütünlüğünü sağlamak ve kurguda tutarlılık elde etmek için de yapılır.

İster bir şiir dosyanız olsun, ister akademik bir çalışma, iyi bir yayını belirleyen en önemli etkenlerden biri kusursuz bir metindir. Ancak en profesyonel yazarlar bile yazım hataları yapabilmektedirler. Yayınevinin editöryel kadrosu burada hizmete girer.Adeta, yayın dünyasının can damarları olan editörler hem yayıncının, hem yazarın, hem de okurun beklentilerini göz önünde bulundurur ve metinlerin üç tarafa da hitap etmesi için sıkı bir çalışma yaparlar. Birçok ünlü kitap, aynı zamanda birer “editörlük harikası” olarak nitelendirilebilir. Cinius yayın dünyasının deneyimli editörleriyle çalışır; editörlerimiz arasında ülkenin en büyük yayınevlerinde görev yapmış isimler vardır.

Cinius Yayınları, yazarlarına bir dizi editöryel hizmet sunmaktadır. Bunlardan başlıcası tamamen teknik bir süreç olan redaksiyon sürecidir. Redaksiyon eldeki metnin bütün yazım hatalarının giderilmesini amaçlar. Cinius Yayınları’nın marka değerini en üst seviyede tutabilmek için yayınladığımız tüm metinleri bu sürece dahil ederiz. Yazım hatalarının giderilmesinde Türk Dil Kurumu’nca yayımlanan İmla Kılavuzu’nun son baskısı esas alınmaktadır.

Editörlük sadece imla düzeltisi değil, metnin bütünlüğünü sağlamak ve kurguda tutarlılık elde etmek için de yapılır.

Yazım Hatalarının Giderilmesi hizmetinin kapsamlı editöryel bir hizmet olmadığını, akıcı olmayan cümleler ve tekrarlar gibi hataları gidermeyi içermediğini lütfen dikkate alın. Daha kapsamlı bir düzelti hizmeti olan Kapsamlı Editörlük öncesi yapılan titiz bir tarama işlemidir.

Redaksiyonda neler yapılır?

  • İmla kuralları düzeltilir.
  • İşaretleme hataları giderilir.
  • Cümle düşüklükleri düzeltilir.
  • Başlık ve dipnotlar tutarlı ve sistematik bir hale getirilir.
  • Kaynakça kurallar düzenlenir?
  • İçindekiler oluşturulur.
KİTABIMI YAYINLAMAK İSTİYORUM

Kitabınızı yayınlatmaya hazır mısınız?

Hemen eserinize uygun bir yayın paketi seçin, işlemlere başlayalım!
KİTABIMI YAYINLAMAK İSTİYORUM