Dağıtım ve Satış Ağı Nasıl İşliyor?

Cinius Yayınları olarak standart bir yayınevinin bir kitap için yapacağı her tür tanıtım ve duyuru işlemini yapıyoruz. Tüm dağıtımcılara, online kitabevlerine ve binlerce kitabevine kitabın tanıtım bülteni gönderiliyor. Zincir kitabevlerine ise doğrudan kitabınızın bir örneği gönderiliyor. Bunun sonucunda gelen siparişler doğrultusunda kitabınızı ilgili dağıtımcı ve kitapçılara gönderiyoruz.
kitabevi1

  1. Bir kitabın hangi dağıtımcıya ya da kitapçıya kaç adet gideceğine söz konusu işletme kendisi karar veriyor. Biz kitabın çıktığını duyuruyoruz ve kitabevi ve dağıtımcılardan gelen sipariş doğrultusunda kitapları gönderiyoruz.
  2. Dağıtımcılar genelde kitabı %50 – %65 arası iskontoyla satın alıyorlar. Kitabı bizim satmamızı istemeniz durumunda biz sizden belli adet kitabı %60 iskontoyla satın alıyoruz ve sizin ana dağıtımcınız olarak kitabı diğer dağıtımcılara gönderiyoruz.
  3. Unutulmamalı ki dağıtımcı da kitabı ülke çapında çalıştığı kitabevlerine duyurduktan sonra, onlardan gelen siparişler doğrultusunda ulaştırıyor. Yani bir kitabın kaç adet dağıtılacağını nihayetinde kitabevi belirliyor ve ona herhangi bir müdahale şansı da, ticaretin doğası gereği, yok.
  4. Bir kitabın çok sipariş toplamasında önemli bir faktör yazarın adının tanınmışlığıdır. Kitabın adı, türü, kapak tasarımı ve daha sonra da fiyatı da sonraki etkenlerdir.
  5. Kitabevleri hem yapacakları ödeme, hem stok miktarı yüzünden bulundurdukları kitap konusunda seçici olmak zorundadırlar. Buna karşın, online kitabevleri böyle bir yükün altında bulunmadığından ve daha da önemlisi stoksuz çalıştıklarından onlarda Cinius Yayınları’nın tüm kitaplarını her zaman bulmak mümkündür.
  6. Ülkenin en büyük zincir kitabevlerinden bazılarıyla özel anlaşmamız vardır ve bu sayede çıkan kitaplarımız yurt çapında mağazalara ulaşabilmekte. Ancak bu durum, her kitabın, her kitabevinde bulunacağı anlamına gelmiyor.
  7. Dağıtım ağımızı genişletmek için sürekli çalışmaktayız.
KİTABIMI YAYINLAMAK İSTİYORUM

Kitabınızı yayınlatmaya hazır mısınız?

Hemen eserinize uygun bir yayın paketi seçin, işlemlere başlayalım!
KİTABIMI YAYINLAMAK İSTİYORUM