Grafik ve İllüstrasyon Dosyası Hazırlıkları

Metninizde grafik öğeleri bulunuyorsa lütfen aşağıdaki maddelere dikkat edin.

  1. Bütün grafikleri —fotoğrafları, tabloları, diyagramları, çizimleri, yabancı fontları ve metin olmayan her şeyi— en az 300 dpi olarak göndermeniz gerekir.
  2. Dosya formatı tercihen TIFF ya da BMP olmalı, bulunamadığı durumlarda yüksek kalitede sıkıştırılmış JPG de kabul edilir. Dosya boyları gönderilemeyecek kadar büyük ise, zip ya da rar şeklinde sıkıştırılabilir.
  3. Kitabınızın içinde bulunan resimler ek ücrete tabi olabilir. Bkz. Başvuru formları.
    Kitabınız özel üretilmiş resimli bir kitap değilse (yemek kitabı, çocuk kitabı gibi özel fiyat gerektiren kitaplar), 50’den fazla resim kabul etmiyoruz.
  4. Standart paketlerimizde kitap içinde yer alan tüm resimler siyah beyaz ve gri tonlamalıdır. Standart paketlerimizde kitap içine renkli baskı yapılamıyor; ancak kitabın sonunda 16 sayfalık bir formada özel renkli baskı yapılabilir. Bu hizmet, baskı maliyeti arttığından, ek ücretlidir. Tüm kitabın renkli olmasını istiyorsanız fiyat araştırması yapılır ve ek ücret size bildirilir.
  5. Kitap kapağı grafik ve illüstrasyon dosyasından sayılmaz. Herhangi ek bir ücrete tabi değildir ve 4 renkli olarak basılır.
  6. “Dört renk” tabiri, renk spektrumundaki bütün renkleri anlatır, sadece dört renk demek değildir.
KİTABIMI YAYINLAMAK İSTİYORUM

Kitabınızı yayınlatmaya hazır mısınız?

Hemen eserinize uygun bir yayın paketi seçin, işlemlere başlayalım!
KİTABIMI YAYINLAMAK İSTİYORUM