cocuk_kitaplari_yayin_paketi_baslik

Cinius Yayınları yıllardır bir dizi çocuk ve gençlik kitabı yazaranının tercihi. Niye mi? Çünkü yarım yüzyıllık çocuk ve gençlik kitapları geçmişimizle bu işin nasıl yapılması gerektiğini iyi biliyoruz.

Cinius Yayınları’nın mutfağındaki ekip 1960’lardan beri çocuk ve gençlik kitapları hazırlıyor. Bu işe Gençlik Klasikleri’yle başladık, günümüzde ise boyama kitaplarından, masallara, çağdaş Türk yazarlarının gençlik romanlarına kadar bir dizi türde çocuk ve gençlik kitapları yayınlıyoruz.

Çocuklara uygun dayanıklı ve güvenli kitaplar.
Çocuklar bir kitabı ne kadar seviyorsa, ona karşı o kadar acımasız olurlar. Bunu bildiğimizden özellikle 3-6 yaş arası kitaplarda sıvama cilt ve dayanıklı kağıtlar kullanıyoruz. Tel dikiş gerektiren ince kitaplarda çocukların her şeyi tatma meraklarını dikkate alarak tel dikiş değil, iplik ya da plastik gibi malzemeler tercih ediyoruz.

Öğretici ya da eğlenceli -mümkünse her ikisi birden!
Çocuk kitapları zaman zaman eğitici amaçlarla hazırlanır; bazen de sırf okuma alışkanlığı kazandırması hedeflenir ve eğitici olmaktan ziyade eğlenceli olması hedeflenir. Ancak yayınevi olarak en eğitici kitabın bile eğlenceli olması gerektiğine inanırız ve çalışmalarımızı bu doğrultuda yaparız.

İlüstratör ya da ressama mı ihtiyacınız var?
Yıllar içerisinde yayınladığız onlarca çocuk kitapları, bizi çocuk kitapları resmeden uzman kalemlerle tanıştırdı. Hikayeyi yazdınız ve hikayelerinizi resimleyecek birine ihtiyacınız varsa, bizimle bağlantı kurun, size yaş grubuna ve kitabınızın konusuna en uygun ressamı bulalım.

BU YAYIN PAKETİ KİTABINIZ İÇİN UYGUN MU?

Başvurun!

Hem çocukların, hem büyüklerin hayallerini süsleyen kitaplar

İşinize yarayacak belgeler

ikon_editorlukÇocuk ve gençlik kitapları sorumlulukla ve dikkatle hazırlanması gereken kitaplardır. Yanlış öğretilen bir kelime, kötü kurulan bir cümle ya da dikkatsiz bir anlatım şeklini büyükler göz ardı edebilir; ancak çocuklarda kalıcı izler bırakır. Cinius Yayınları olarak temel redaksiyonunu yapmanın yanısıra, satır satır, titiz bir okuma gerçekleştiriyoruz. İmla hataları ve düşük cümlelerin yanısıra, dilde tutarsızlıklar, ya da okurun yaşına uygun olmayan kelime seçimlerini ayıklıyoruz. Çalışmalara başlamadan önce editörünüzle yüz yüze görüşmek isteyebilirsiniz.
ikon_tasarimİster renkli, resimli bir kitap olsun; ister bir gençlik romanı, her kitabın özgün çözümlere ihtiyacı var. Çalışmalara başlamadan önce kullanılacak görseller ve içeriğe bağlı olarak kitabın ebadı, kağıt tercihi ve sayfa tasarımının ana öğeleri belirleniyor. Kitabın sayfa düzenlemesine başlamadan önce hikaye gözden geçiriliyor ve içeriğe (ve yaşa) uygun bir çalışma yapılıyor. Kitabın içeriğini ve kapağını hazırlarken tek bir amacımız var: ele alındığında, kolay kolay bırakılmayacak bir eser ortaya koyabilmek.
ikon_satisCinius Yayınları kitabınızı yayınlıyor. Çocuk kitapları, sektörde zaman zaman yüksek satış rakkamlarına ulaşan kitaplardır. İsteğiniz doğrultusunda kitabınız ülkenin belli başlı tüm kitap dağıtım kurumlarına gönderiyoruz. Oradan da kitabevlerinden gelecek siparişler doğrultusunda okurların karşısına çıkıyor. Bunun dışında kitabınız, belli başlı tüm online kitabevlerinde ve online alışveriş sitelerinde satışa çıkıyor. Kitabınızın tanıtımı için daha fazlasına mı ihtiyacınız var? Bir Yazar Menajeriyle birlikte kitabınızı ulusal medyada da tanıtabiliriz.
Bir yazarsınız, elbette işiniz yazmak. Ancak kaleme aldığınız çocuk ya da gençlik kitabının içeriğinin resimlerle desteklenmesi gerektiğini düşünüyorsanız, stok arşivlerden yararlanabileceğiniz gibi, size profesyonel çocuk kitabı ressamları da önerebiliyoruz. Bütçenize ve beklentilerinize uygun ressamlar bulmak bizim işimizin bir parçası. Ressamla anlaşmadan önce daha önce yaptığı çalışmalara göz atma şansınız da elbette var. Kendi, tanıdığınız ve güvendiğiniz bir ressamınız mı var? Kitabınızı resmederken baskı ve ebat açısından nelere dikkat etmesi gerektiğini kendisine biz anlatıyoruz.