Özel Sayfa Tasarımları

Cinius Yayınları’nın yayın kataloğunun büyük kısmı romanlar, öykü kitapları ve şiirlerden oluşmaktadır. Ancak editöryel ve tasarım kadromuz bunların dışında teknik kitapları, yemek kitapları, dil eğitim kitapları, çocuk kitapları ve bilimsel çalışmaları da yayına hazırlamıştır.

Tasarım Öncesi Aşamada kitabınızın metninde değişiklikler yapabilirsiniz; ancak tasarım çalışmalarından sonra yapılacak her tür değişikliğin, dizgi ve tasarım çalışmalarının baştan yapılmasını gerektirdiğinden ekstra ücrete tâbi olduğunu lütfen dikkate alın.

Tasarım öncesi aşamada aşağıdaki işlemler gerçekleşterilir:

Yemek Kitapları
Yemek kitabının herşeyden önce maliyetli bir proje olduğunu unutmayınız. Yoğun bir ön hazırlık aşamasının yanısıra, renkli ve kaliteli kağıda basılması gerekeceğinden, ciddi bir maliyeti olacaktır. İşin kötü tarafı bu. İyi tarafı yemek kitapları, piyasada göreceli olarak, satış şansı yüksek olan kitap türlerindedir. Cinius Yayınları’nın yayınladığı bütün yemek kitapları yazarlarına bir vakitten sonra kar bırakmıştır. İşin ikinci iyi tarafı, kitabınız üzerinde çalışacak ekip, 2008 yılında Çikolata Fabrikası adlı kitap ile Türkiye’nin en iyi yemek kitabı tasarımı ödülünü almıştır.

Çocuk Kitapları
Resimli, resimsiz, siyah beyaz, gri tonlamalı ya da renkli… Birinci hamur, ikinci hamur ya da kuşe kağıdı. Ciltli ya da ciltsiz… Tıpkı bir çocuğun hayal gücünde olduğu gibi Çocuk kitaplarında da her şey mümkündür. Tek yapmanız gereken, hayal gücünüzü kullanmak. Biz size her konuda fikir üretiyoruz. Yaptığımız çocuk kitapları örneklerini de kitabevlerinde ya da Cağaloğlu’na yolunuz düştüğünde, kitabevimizde inceleyebilirsiniz.

Eğitim Kitapları
Cinius Yayınları’ndan bugüne dek yabancı dil eğitiminden, yabancılar için Türkçe eğitim kitaplarına kadar, test kitaplarından akademik eğitim kitaplarına kadar bir dizi kitap çıktı. Bazılarında her sayfada karmaşık formüller varken, bazıları tablo ya da görsel ağırlıklı oldu. Sizin de, çoğu yayınevinin üstesinden gelemeyeceğini söylediği bir kitabınız varsa, doğru adrese geldiniz demek. Neler yapabildiğimizi görmek için kitabevi raflarındaki fizik kitaplarını, matematik kitaplarını ve dilbilgisi kitaplarını incelemeniz yeterli.

Sehpa Kitapları
Sehpa kitapları (İng. coffee table book) genelde büyük boy, bez ciltli (şömizli) kitaplara verilen isimdir. Genelde bu tür kitaplar, sadece içerdikleri bilgiyle değil, birer dekorasyon unsuru olarak da kullanılır. Sehpa kitapları, sohbetlere ilham vermeleri nedeniyle özellikle sevilirler. Konuları genelde kurgusal değildir ve olabildiğince, kaliteli bir baskı ile bol bol resim içerirler. Cinius Yayınları olarak bugüne dek bir dizi sehpa kitabı hazırladık. Hazırladığımız kitapları incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Bunun gibi standart dizgi ve editöryel okuma işlemleri gerektirecek kitapların dışında bir kitabınız varsa, bize kitabınızla ilgili gerekli bilgileri ulaştırmanız halinde, size en kısa zamanda kapsamlı bir araştırma yapıp, geri dönüyoruz. Sadece en iyisini elde edebilmek için değil, ihtiyaçlarınıza yanıt verecek en ekonomik kitabı elde edebilmek için de uğraşıyoruz. Her zaman için birden çok alternatif sunuyoruz. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişim kurun. (Bkz. İletişim)