Baskı Hizmetleri

Talep-Doğrultusunda-Baskı teknolojisi ve offset baskı sayesinde yazarlarımıza farklı baskı alternatifleri sunabilmekteyiz. Cinius Yayınları’na gönderilen tüm kitaplar standart olarak birinci hamur karton kapaklı, mat ya da parlak selefonlu ve birinci kalite, II. hamur kitap kağıdına basılmaktadır. Ancak bunların hepsini değiştirmek mümkün.

Renkli baskılarda daha yüksek kalite elde etmek için bütün kitaplarımızın kapakları offset basılmaktadır. Siyah beyaz baskılarda üretim adedine göre baskı tekniği değişiklik gösterebilmektedir.

Offset Baskı Çözümleri

Yüzlerce yıldır yayıncılığın lokomotifi olan offset matbaalar yayınevlerince en çok tercih edilen kitap basım şeklidir. Cinius Yayınları olarak ülkenin en iyi matbaalarıyla çalışmaya özen gösteriyoruz. Bu durum ister istemez, maliyetlere yansıyor -ancak uzun vadede bizim için olduğu kadar, sizin de yararınıza olduğuna inanıyoruz bunun. Cinius Yayınları’ndan çıkan tüm kitaplar standart roman boyutlarında (13,0×19,5 cm ya da 13,0×20,5cm), II. hamur kitap kağıdı (küçük bir farkla I. hamur kağıt da talep edilebilir ama bunu düşünmeden önce piyasada kitaplarımızın kalitesini incelemenizi öneriyoruz), Enzo 300 gram kapak kartonuna ve yazarın isteği doğrultusunda mat ya da parlak selefon kaplamaya basılmaktadır.

Talep-Doğrultusunda-Baskı

Matbaa baskısı kitabın birim maliyetini düşürmekle birlikte, 500 adedin altında baskılara izin vermediğinden her zaman aradığınız çözüm olmayabilir. Talep-Doğrultusunda-Baskı dünyada git gide yayılan ve geleneksel matbaacılığın tahtını zorlayan yeni bir teknolojidir. Türkiye’de talep doğrultusunda baskı için profesyonel anlamda hizmet sunan az sayıda kurum bulunmaktadır. Cinius Yayınları kitabınızı en üst kalitede üretebilmek için yıllar içerisinde kendi baskı tesisi CinPress’i kurdu. Bugün CinPress sadece Cinius Yayınları yazarlarına değil, yayın dünyasındaki birçok markaya basım ve matbaaclıık hizmetleri sunmaktadır.

Talep-Doğrultusunda-Baskı’nın en önemli üstünlüğü kitabın çok kısa bir sürede ve istenilen adette üretilebiliyor olmasıdır. Kitap, talep gördüğü miktarda üretileceği için sizi gereksiz bir masrafdan kurtarmaktadır.

Talep-Doğrultusunda-Baskı’nın özellikleri birçok açıdan matbaa baskısıyla aynıdır, ancak bazı konularda ciddi bir kalite üstünlüğü sunmaktadır. Kitabınız yepyeni bir teknolojiyle basılacağı için geleneksel offset baskıdan daha kaliteli bir sonuç elde edilecektir. Düşük adet basılacağı için de istediğiniz kalitede kağıt kullanılabilmektedir. Ciltleme vb. işlemler offset matbaacılıkla aynıdır.