Tasarım Öncesi Hizmetler

Kitabınızın kapak tasarımı ve sayfa düzenlemesine geçilmeden önceki aşamaya Tasarım Öncesi aşama deniyor.

Tasarım Öncesi Aşamada kitabınızın metninde değişiklikler yapabilirsiniz; ancak tasarım çalışmalarından sonra yapılacak her tür değişikliğin, dizgi ve tasarım çalışmalarının baştan yapılmasını gerektirdiğinden ekstra ücrete tâbi olduğunu lütfen dikkate alın.

Tasarım öncesi aşamada aşağıdaki işlemler gerçekleştirilir:

Dosya birleştirme
Kitabınızın birden fazla bölümden oluşuyorsa, bütün bölümlerin tek bir dosyada tarafımıza ulaştırılmasını istiyoruz. Bunu yapmamanız halinde dosyaları biz birleştiriyoruz, ancak özellikle şiir dosyalarında (ama sadece şiir dosyalarıyla sınırlı değil) tercih edeceğiniz sıralamayı bilemeyeceğimiz için ya alfabetik ya da tarihe göre sıralama yapıyoruz. Bu sebeple dosyanızı bize ulaştırırken, sıralamayı sizin yapmanızı öneriyoruz.

El Yazısı Geçirme
Dosyanızı dakitlo ya da el yazısıyla kaleme aldıysanız, onu bilgisayara geçirmek için bize verebilirsiniz. Ancak ekstra bir ücrete tâbi tutulmamak için, bu işlemi kendiniz yapabilirsiniz ya da bir yakınınıza yaptırtabilirsiniz.

Görsel Temini
Görselleri kendiniz temin etmeniz halinde, bize mail, USB bellek ya da basılı olarak ulaştırmanız yeterlidir. Kitabınızın içinde görsellerin bulunmasını istiyorsanız, ancak elinizde gerekli kaynaklar yoksa, size çözümler üretiyoruz. Bu konuda bizimle bağlantıya geçin.

Resim Tarama
Kitabınızın içinde (ya da kapağında) yer almasını istediğiniz görseller elinizde basılı olarak varsa, yüksek çözünürlüklü, renk kalibrasyonu doğru yapılmış bir şekilde taranmaları gerekmektedir. Bu tarama işlemini kendiniz yapamıyorsanız, dosyaları bize ulaştırmanız yeterli.