Menajerlik Hizmetleri

Her gün onlarca kitabın piyasa çıktığı ülkemizde, bir kitabın fark edilmesi için çoğu kez, birkaç ekstra adımın atılması gerekir. PR (Public Relations – Halkla İlişkiler) hizmeti sayesinde kitabınız ulusal medyada ve yayın dünyasında öne çıkacaktır.

pr_medya_tanitim_ciniusCinius Yayınları aracılığıyla özel bir tanıtımı da düşünebilirsiniz. Ülkenin bugün en iyi “PR” uzmanlarından biriyle, kitabınızı büyük medyada da duyurmayı düşünüyorsanız, sizin için gerekli tüm bağlantıları ayarlıyoruz. Özel anlaşmalı olduğumuz PR uzmanı sayesinde çok makul bir fiyata kitabınız ülkenin her bir köşesinde ve yerel olduğu kadar ulusal medyada da duyuruluyor. Bugüne dek bu sayede birçok Cinius kitabı başta CNN Türk, Akşam gazetesi, Radikal, Yeni Yüzyıl ve çeşitli haftalık kitap eklerinde, aynı zamanda birçok popüler kültür sanat web sitesinde defalarca tanıtılmıştır. PR tanıtımı kuşkusuz bir kitap için eşsiz bir fırsattır ve gerekirse sizin doğrudan medya mensuplarıyla görüşmenizi ya da röportajlara çıkmanızı da içermektedir.

PR tanıtımı kitabın satışını etkiliyor mu?
Bu sorunun yanıtı vermek kolay değil. Herhalde söylenebilecek en doğru şey, kitabın bir satış başarısı elde etme şansını artırıyor olması. Başka bir deyişle, azıcık itelemeyle iyi bir satış grafiği çizebilecek bir kitap, hiç duyurulmadığı takdirde çok az satacaktır. Yapılan bir PR tanıtımı kitabın fark edilmesini ve önünün açılmasını sağlayabilir. Ancak burada “sağlayabilir” sözünün altının çizilmesi gerekir. Yayın dünyası, bütün dünyada, başka herhangi bir sektör gibi, ciddi tanıtımlara rağmen, iyi satış rakkamlarına ulaşamamış ürünlerin sayısız örneğiyle dolu. Son olarak şunu söylemekte de yarar var, PR tanıtımı sadece kitabın daha iyi satması için değil, basın dünyasının, medya mensuplarının, kültür programlarının ve köşe yazarlarının sizin isminizle tanışmaları açısından da önemli bir fırsattır. İlk kitabınızda fazla bir etkisi olmasa da, ikinci kitabınız çıktığında, daha öncesinde yapılmış iyi bir PR çalışması, mutlaka sizi ve kitabınızı ödüllendirecektir.

Bu hizmetin ücretini siz PR uzmanıyla birlikte, tanıtımın ölçeğine göre, kararlaştırıyorsunuz. Kitabınızın PR tanıtımına uygun olup olmadığı Cinius Yayınları editörlerince kararlaştırılmaktadır.

KİTABIMI YAYINLAMAK İSTİYORUM

Kitabınızı yayınlatmaya hazır mısınız?

Hemen eserinize uygun bir yayın paketi seçin, işlemlere başlayalım!
KİTABIMI YAYINLAMAK İSTİYORUM