Prova Baskı

Cinius Yayınları ihtiyaç olması halinde, seri üretime geçmeden önce yazara kitabın bir adet prova baskısını sunmaktadır.

Prova baskı Premius ve sektörel yayın paketlerinde geçerlidir.

Prova Baskı, karmaşık sayfa mizanpajları ya da renkli işlerde renklerin ve diğer grafik unsurların üretimden önce eser için onay alınması için gerçekleştirilen kontrol amaçlı bir baskıdır. Prova baskı gerçekleştirilirken amaç, seri üretimi yapılacak eserin birebir replikasını yaratmaktır.

prova_baski

Prova baskı yazarı olası büyük zararlardan kurtardığı gibi aynı zamanda yazarlarımıza en iyi hizmetin verilebilmesi ve azami memnuniyetin sağlanması açısından bizim için büyük önem taşımaktadır. Zaman zaman zaman kaybı gibi gözükse de, gerçek üretime geçmeden önce çok daha büyük zararlara yol açmamak için birçok durumda, yazarın ihtiyaç duymaması halinde bile, yazara bir prova baskı sunmaktayız.

Renkli sayfalar içeren kitaplarımızda prova baskının ayrıca önemli bir işlevi vardır. Baskı öncesi hazırlık birimlerimizde bilgisayar ekranlarının gerçek baskıya göre renk eşlemelerini bu prova baskı sonucunda yapmaktayız. Baskı provası, gerçek üretimde kullanılan kağıt, boya, kimyasal ve fiziksel etkenlerle ne kadar örtüşürse, renk eşlemesi de o kadar gerçekçi ve asıl baskıya uygun yapılabilmekte.